Tag: Џими Кимел

Доделувањето на „Оскар“ со нов водител

Џими Кимел, водител на комични вечерни телевизиски емисии, ќе биде домаќин на следната, 89-та церемонија на доделување на „Оскар“, објави американската Академија за филмска...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот