Tag: џихад

Исламски џихад му се закани на Израел: „За секој убиен ќе...

Лидерот на палестинскиот Исламистички џихад, Зијад ал Нахала, му се закани на Израел на десетиот ден од прекинот на огнот со Хамас, постигнат со...

Хамас истрела 3.100 ракети: 439 паднаа во Газа на цивили

Израелската војска соопшти дека до сега биле истрелани 3.100 ракети од Газа на Израел. Според извори на ИДФ, од 2.968 ракети дури 439 паднаа внатре...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот