Tag: Џоан Лапорта

Барселона останала без Роналдо поради два милиона евра

Поранешниот претседател на Барселона, Џоан Лапорта, откри дека можел да го доведе Кристијано Роналдо пред да го купи Манчестер јунајтед.„Ги доведовме Роналдињо, Маркез и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот