Tag: Џонатан Бијабијани

Мијајловиќ бара засилувања, стигнуваат Итурбе и Бијабијани?

Тренерот на фудбалскиот клуб Торино, Синиша Михајловиќ, побара од клупските челници да му доведат засилувања за да избори пласман во Европа и за таков...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот