Tag: џонџон и џонсон

ЕК ќе купи уште 36 милиони дози од вакцината на Џонсон...

„Европската комисија ќе го искористи своето право да набави дополнителни 36,7 милиони дози од вакцината против коронавирус на „Џонсон и Џонсон“, изјави денеска портпаролот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот