Tag: Џордан

Родман: Кога замина Џордан, Скоти Пипен беше најдобриот играч на светот

Скандалозниот Денис Родман изјави дека кога Мајкл Џордан го напуштил Чикаго Булс во 1993 година, Скот Пипен бил најдобриот играч на светот.Родман, поранешен соиграч...

Дончиќ го надмина резултатот на Џордан поставен пред триесет години

Кошаркарот на Далас, Лука Дончиќ постигна 27 поени, осум асистенции и седум скока ноќеска на дуелот со Сакраменто (106:110) во регуларниот дел од сезоната...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот