Tag: Џорџ Буш

Почина Џорџ Буш постариот

Поранешниот претседател на САД, Џорџ Херберт Вокер Буш, почина синоќа на 94 години.Херојот од Втората светска војна, кој беше претседател за време на колапсот...

Новинарот кој го гаѓаше Буш, кандидат за пратеник

Ирачкиот новинар Мунтадар ел Зеиди, кој пред десет години тогашниот американскиот претседател Џорџ Буш го гаѓаше со чевел, се кандидирал за пратеник на претстојните...

Хилари има еден милион гласови повеќе

Претседателскиот кандидат од Демократската партија, Хилари Клинтон, која на изборите загуби од републиканецот Доналд Трамп, моментно има еден милион гласови повеќе, а таа разлика...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот