Tag: Џо Пери

Рекордна седма титула на О’Саливен на Мастерс во Лондон

Англискиот играч на снукер Рони О’Саливен го освои првото место на Мастерсот во Лондон, откако доцна вчеравечер во финалето го победи сонародникот Џо Пери...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот