Tag: Џулиан Асанж

Асанж подготвен да се предаде на Америка

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж ќе се согласи да биде испорачан на САД, ако претседателот во заминување Барак Обама го помилува поранешниот војник Челси...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот