Tag: 11 милиони евра

Нови производствени капацитети на „Алкалоид“, инвестиција од 11 милиони евра

– „Алкалоид“ АД Скопје пушти во употреба нови производствени капацитети за цврсти фармацевтски форми на површина од 7 000 квадратни метри. Инвестицијата изнесува 11...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот