Tag: 11 починати

100 нови случаи, 11 починати и 551 оздравени

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 47 -Куманово 3 -Дебар 12 -Штип 1 -Прилеп 4 -Тетово 10 -Велес 3 -Охрид...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот