Tag: 113 милиони

Во светот над 113 милиони луѓе заразени со Ковид-19

– Во светот повеќе од 113 милиони луѓе се заразени со Ковид-19, покажуваат податоците на сајтот „ворлдометерс“ (worldometers.info).Од почетокот на пандемијата од последици од...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот