Tag: 12 место

Кадетите завршија на 12 место на ЕП во Удине

Кадетската репрезентација на Северна Македонија попладнево доживеа пораз од Израел со 72-83 (39-37) и на крајот се пласираше на 12 место на Европското првенство...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот