Tag: 13 мај

Судењето за „Титаник“ одложено за 13 мај

Судијата Огнен Ставрев на денешното рочиште за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, наведе дека судењето се одложува за 13 мај.Имено, Ставрев истакна дека...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот