Tag: 14 починати

Нови 627 заболени, 14 починати и 644 оздравени од Ковид-19

Од Министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа се направени 2.510 тестирања, а регистрирани се 627 нови случаи на ковид-19. Починати се...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот