Tag: 162

Во Општина Аеродром 162 сакционирани возачи

На територијата на Општина Аеродром во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 162 мерки, од кои 18 за возење без возачка дозвола.Од Министерството...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот