Tag: 18 000 лица

Во последните 24 часа во светот од Ковид-19 умреле 18.000 лица

– Пандемијата на Ковид-19 секојдневно зема се поголем број жртви ширум светот, а во последните 24 часа е регистриран најновиот црн рекорд со повеќе...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот