Tag: 187

Санкционирани 187 возачи во Општина Центар

Изречени се 187 мерки при акциски контроли во сообраќајот спроведени во текот на вчерашниот ден на територијата на Општина Центар.Како што соопшти Министерството за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот