Tag: 23-ти

Одржан 23-ти граѓански протест „1 од 5 милиони“ во Белград

Не сме тука поради партиите, ниту поради Америка, Русија или Европа, ние сме тука заради нас, порачаа граѓаните во Белград на вчерашниот 23-ти протест...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот