Tag: 24 Вести

Министерството за образование го осудува инцидентот со ученичките во Неготино

Министерството за образование и наука го осудува инцидентот со ученичките кои брутално се тепаа во дворот на „ОУ гоце Делчев“ во Неготино.Министерката Рената Дескоска...

ЗНМ ги осуди нападите и заканите кон новинарите на 24 Вести...

 Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) остро ги осудува најновите напади и закани против новинари, кои се случија минатата недела.„Физичкиот напад врз екипата на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот