Tag: 3

Пандемијата виновна за смртта на повеќе од 3,7 милиони луѓе во...

– Пандемијата на коронавирус усмрти најмалку 3.723,381 лице во светот откако канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) кон крајот на декември 2019 година го...

Земјотрес во близина на Скопје со јачина од 3,9 степени по...

Земјотрес со јачина од 3,9 степени по Рихтер попладнево е почувствуван во околината на Скопје.Според Европскиот макросеизмички центар, епицентарот на земјотресот од 14.09 часот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот