Tag: 30 општини

Заев: Победуваме и водиме во над 30 општини и Град Скопје,...

Прес-конференција, Зоран Заев, претседател на СДСМ„Почитувани граѓани, народе македонски, сите граѓани на нашата татковина,Ви благодарам и ви честитам за високото ниво на демократска и...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот