Tag: 302

За 302 лица казни за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата се регистрирани 302 прекршоци за неносење лична заштита на лице.Министерството за внатрешни работи во денешното...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот