Tag: 317

Во Русија за еден ден регистрирани 317 смртни случаи од Ковид-19

– Во Русија во изминатите 24 часа пријавени се 317 смртни случаи од последици од новиот корнавирус, што е најголем број од почетокот на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот