Tag: 324 нови случаи ковид

Нови 342 случаи на КОВИД-19, оздравени 348, починале 7 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:Направени се 2.349 тестирања, а регистрирани се 342 нови...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот