Tag: 354

Сообраќајната полиција во Скопје вчера санкционирала 354 возачи

– На територијата на Град Скопје, вчера во акциска контрола на сообраќајната полиција изречени се казни на 354 возачи, меѓу кои за управување на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот