Tag: 400 нови

Нови 400 случаи со КОВИД-19, надлежните апелираат да се почитуваат мерките...

–  Нови 400 случаи со КОВИД-19 од 2.327 тестирања беа евидентирани во вчерашниот билтен на Министерството за здравство по изминати 24 часа. Починаа 11 лица...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот