Tag: 407

Нови 407 случаи на Ковид 19, оздравени 399 лица и седум...

Министерството за здравство информира согласно податоците од Инситутот за јавно здравје: во последните 24 часа се направени 2.540 тестирања, а регистрирани се 407 нови случаи...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот