Tag: 41 степен

Викендов до 41 степен и висок УВ индекс

Сончево и многу топло со температури до 41 степен и висок УВ индекс ќе биде во земјава и денеска и утре.Топлотниот бран од портокалова...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот