Tag: 478

На инфективните одделенија се лекуваат 478 лица, во последното деноноќие примени...

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 50 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 478 лица сомнителни и потврдени...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот