Tag: 50 милиони

Европа прва во светот со преку 50 милиони заразени со коронавирус

Европа стана првиот регион во светот што помина преку 50 милиони заразени со коронавирус во понеделникот, додека Делта варијантата се шири и го зголемува...

Турција купува 50 милиони дози кинеска вакцина против Ковид-19

Турција потпиша договор со кинеската фармацевтска компанија „Синовак Биотек“ за набавка на 50 милиони дози вакцина против Ковид-19, соопшти денеска турскиот министер за здравство...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот