Tag: 551 оздравени

100 нови случаи, 11 починати и 551 оздравени

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 47 -Куманово 3 -Дебар 12 -Штип 1 -Прилеп 4 -Тетово 10 -Велес 3 -Охрид...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот