Tag: 585 000

СЗО: Повеќе од 585.000 заразени за еден ден

– Светската здравствена организација (СЗО) соопшти дека повеќе од 585.000 случаи на коронавирус се регистрирани претходниот ден, со што бројот на заразени достигна 72,19...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот