Tag: 614 лица

Казнети 614 лица за неносење маска

– Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот