Tag: 624 казни

Изречени 624 казни за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 624 прекршоци.Министерството за внатрешни работи апелира до...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот