Tag: 63 милиони

Над 63 милиони случаи на Ковид-19 во светот од почеток на...

Во светот од почетокот на пандемијата на коронавирусот се потврдени 63.073.287 случаи на зараза.Од последици на Ковид-19 починале 1.465.186 лица, а оздравеле 43.546.388 пациенти.Моментно...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот