Tag: 63 нови случаи ковид

Регистрирани се 63 нови случаи на ковид-19, починати се 6 лица

Во последните 24 часа се направени 677 тестирања, а регистрирани се 63 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 37 -Куманово 4 -Тетово 1 -Гостивар 1 -Штип 2 -Битола 1 -Велес 1 -Охрид...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот