Tag: 63 нови случаи

63 нови случаи на Ковид-19, оздравени 176, а починати се 13...

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 529 тестирања, а регистрирани се 63 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 42 -Куманово 3 -Тетово...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот