Tag: 644 оздравени

Нови 627 заболени, 14 починати и 644 оздравени од Ковид-19

Од Министерството за здравство информираат дека во последните 24 часа се направени 2.510 тестирања, а регистрирани се 627 нови случаи на ковид-19. Починати се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот