Tag: 697

За неносење маска казнети 697 лица

За носење лична заштита на лице, регистрирани се 697 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.Министерството за внатрешни работи...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот