Tag: 7 милиони луѓе

Пандемијата виновна за смртта на повеќе од 3,7 милиони луѓе во...

– Пандемијата на коронавирус усмрти најмалку 3.723,381 лице во светот откако канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) кон крајот на декември 2019 година го...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот