Tag: 71 милион

Бројот на заразени со коронавирусот во светот се доближува до 71...

Бројот на луѓе заразени со коронавирусот во светот денеска надмина 70 милиони и се доближува до 71 милион, покажуваат податоците на интернет страницата Ворлдометерс (worldometers.info).Во овој...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот