Tag: 725

Изречени 725 санкции за неносење маска

– Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 725 прекршоци,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот