Tag: 9 пациенти

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани девет...

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализрани девет нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 260 лица сомнителни и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот