Tag: 92

МЗ: За 92,5 отсто помалку заболени од сезонски грип во однос...

Во сезоната 2020/2021 година вкупниот број заболени од сезонски грип изнесува 539, што е за 92,5 отсто помалку споредено со истиот период лани и...

92 нови случаи на ковид 19, oздравени се 86 пациенти, починати...

Во последните 24 часа се направени 997 тестирања, а регистрирани се 92 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 17 -Куманово 6 -Штип 6 -Прилеп 2 -Тетово 7 -Струга 3 -Велес 2 -Битола...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот