Tag: 97 оздравени

Нови 80 случаи, тројца починати и 97 оздравени пациенти од Ковид-19

– Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-54, Куманово-1, Тетово-3, Велес-4, Кавадарци-2, Гостивар-7,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот