Лејди Гага ги откажа концертите поради здравствени причини

LinkSense.mk

Американската пејачка Лејди Гага ги откажа последните 10 концерти во рамки на светската турнеја поради здравствени проблеми.

Поп ѕвездата на Твитер објави дека поради силни болки ги откажува концертите и дека поради да води повеќе сметка за нејзиното здравје.

Во наредниот период Лејди Гага имаше закажани конерти во Лондон, Манчестер, Цирих, Келн, Стокхолм, Копенхаген, Париз и Берли