Торонто ги загуби првите три натпревари во регуларниот дел од сезоната за прв пат по 15 години

LinkSense.mk

Екипата на Торонто загуби од Филаделфија (93:100) во ноќешниот натпревар од новата сезона во НБА-лигата.

Овој пораз беше трет во трите натпревари од сезоната 2020/2021 за канадскиот тим. „Репторс“ го бележат својот најлош старт во последните 15 години. Торонто последен пат започна со три последователни порази во 2005/2006 година. Тогаш тимот загуби девет натпревари по ред.

Следниот натпревар на Торонто е на 1 јануари против Њујорк.