Tag: АБА

АБА лига: Црно-бела ноќ во Белград

Кошаркарите на Партизан вечерва на свој терен, во белградската Арена, ја победија Црвена звезда со 75:72 (26:19, 17:18, 13:18, 19:17) во дербито од седмото...

Македонија остана без претставник во АБА лигата

Собранието на АБА лигата на денешниот состанок донесе одлука да не се проширува регионалното натпреварување со што Македонија останува без претставник во најсилната конкуренција...

МЗТ Скопје ја одбрани титулата

МЗТ Скопје Аеродром ја одбрани титулата во домашното првенство, откако во решавачкиот петти меч од финалната серија во плејофот славеше над Карпош Соколи 86:82....

АБА лигата од следната година со 12 клубови

Регионалната АБА лига од следната сезона ќе брои 12 наместо досегашните 14 клубови, одлучи Собранието на регионалното натпреварување кое се одржа денеска.Црна Гора и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот