Tag: авној

Почина Љубиша Самарџиќ

Синоќа во Белград после тешко боледување почина популарниот глумец Љубиша Самарџиќ во 81. година од живот, соопштија српските медиуми.Љубиша Самарџиќ е роден на 19....

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот